peeling na skórę głowy

O tym, że odpowiednia pielęgnacja jest podstawą doskonałego wyglądu z pewnością doskonale wiesz i pewnie nieraz stosowałaś peeling do twarzy czy do stóp, a nawet do ciała. Tym razem jednak przyszedł czas na prawdziwa rewolucję w trosce o doskonałą kondycję włosów oraz skóry głowy – peeling do włosów i s kory głowy, który poprawia ich kondycję  oraz sprawia, że są piękniejsze niż kiedykolwiek.

Peeling na skórę głowy – czy to faktycznie działa?

Praca gruczołów łojowych, jakie znajdują się w skórze głowy, może być na co dzień zakłócana przez zanieczyszczenia powietrza, brud czy stylizacją. To sprawia, że wygląd naszych włosów pozostawia wiele do życzenia –włosy są przeciążone, matowe – brzydkie. Skutecznym i sprawdzonym sposobem jest nieco niecodzienny zabieg, jaki z powodzeniem możesz wykonać w swoim domu – peeling do włosów i skory głowy.

Domowy peeling do skóry głowy – o co dokładnie chodzi?

W peelingach chodzi w każdym przypadku o usunięcie obumarłego naskórka, aby nowy mógł być na swoim miejscu oraz aby nie był przysłonięty tym, czym nie trzeba. Jeśli chodzi o zasadę stosowania, domowy peeling do skóry głowy praktycznie niczym nie różni się od tych przygotowywanych na przykład na twarz, dekolt, plecy czy uda. Przez usunięcie martwego naskórka skóra głowy lepiej przyjmuje odżywcze składniki znajdujące się w kosmetykach, jest świeższa oraz czystsza. Dzięki takiemu domowemu zabiegowi skora będzie nie tylko dłużej świeża, ale także same włosy będą rzadziej się przetłuszczać, dziki uregulowaniu pracy gruczołów łojowych. To jednak nie koniec pozytywnych stron tego zabiegu – problem z łupieżem także stanie się jedynie wspomnieniem.

Najlepszy sklepowy peeling do włosów i skóry głowy

Na sklepowych półkach, jeśli dobrze się przyjrzeć, nie brakuje produktów odpowiednich do tego rodzaju pielęgnacji. Jeśli chodzi o skład, można je podzielić na dwie główne grupy, a więc na te stworzone na bazie oleju lub oliwki oraz alkoholu. Tutaj nie ma wielkiej filozofii – wybieramy to, co nam bardziej odpowiada lub bardziej przekonuje. Zawsze jednak warto spróbować skorzystać z domowych sposobów na radzenie sobie z martwym naskórkiem skóry głowy.

Domowy peeling do skóry głowy – zrób go sama z naturalnych składników

Nie trzeba wcale wydawać majątku na specjalne produkty do stworzenia takiego peelingu, który faktycznie będzie przynosił rezultaty. W domowych szafkach kuchennych z powodzeniem znajdziemy sporą ilość różnorodnych produktów, które świetnie nadadzą się do tego zadania. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim kawę, cukier, sól morska, ale również płatki owsiane, sodę oczyszczoną czy glinkę. Przygotowanie ich jest dziecinnie proste, a każdy z tych peelingów będzie miał inne, odżywcze właściwości. Trzeba jednak zawsze pamiętać, żeby peelingi wykonywać jedynie na umytych włosach, a po zakończeniu zabiegu należy zawsze skorzystać z nawilżającej odżywki – dokładnie tak, jak w przypadku wszystkich innych zabiegów złuszczających.

Powiązane wpisy

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *