kobieta z makijażem oczu

Piękne spojrzenie do marzenie każdej kobiety. W końcu to właśnie oczy są zwierciadłem duszy i po nich można poznać, czy jest się w dobrym, czy złym humorze. Makijaż oczu jest więc jak najbardziej wskazany. Nie tylko podkreśli nasz nieoceniony atut, ale także doda powabu i pobudzi zmysły. Kobiece oczu kuszą bowiem mężczyzn. Gdy zalotnie zerka się spod wytuszowanych rzęs na przedstawiciela płci przeciwnej, nie ukrywa on zainteresowania. To nie tylko poprawia nam nastrój, ale także zwiększa naszą atrakcyjność, dzięki czemu czujemy się lepiej i pewniej.

Czym kierować się przy wyborze cieni do makijażu oczu?

Kiedy wykonujemy makijaż oczu krok po kroku, przychodzi również taki moment, że trzeba podjąć decyzję w kwestii wyboru cieni. Barwna paleta sprawia, że chciałybyśmy mieć je wszystkie w jednym momencie. Wtedy jednak wyglądałybyśmy nieco pstrokato, a raczej nie o taki efekt nam chodzi. Cienie do powiek powinny przede wszystkim nie zsypywać się na policzki i nie powodować zabrudzeń. Muszą również mocno przylegać do powieki, a także mieć silną moc maskującą, by nie trzeba było kilkanaście razy poprawiać jednej warstwy, by uzyskać wyraźny rezultat. Dobre cienie do powiek sprawią, że biel białka oka zostanie wydobyta, a w ten sposób nasyci się także odcień swojej tęczówki.

Jak dobrać kolor makijażu do koloru tęczówki?

W tym właśnie tkwi cała tajemnica. Dobrze dobrane kolory podkreślą naturalną barwę tęczówek, a to przełoży się na mocne i przykuwające uwagę spojrzenie, o które właśnie nam chodzi. Idealny makijaż oczu powinien zatem uwzględniać charakterystyczne cechy twarzy i jej kolorytu. Idąc tym tropem, prześledźmy najlepsze barwy dla naszych tęczówek.

Makijaż dla niebieskich oczu na co dzień najlepiej będzie komponował się z takimi kolorami, jak fiolet i róż, a także zieleń. Posiadaczki błękitu w oczach mogą także pokusić się o złoto lub miedź, jeżeli myślą o uwydatnieniu spojrzenia. W kwestii makijażu mocnego, wieczorowego, świetnie sprawdzą się takie barwy, jak mocna pomarańcza i żółć.

Makijaż dla zielonych oczu to zupełnie inna sprawa. Tutaj na co dzień dobrze jest wybrać odcienie brązowe aż do ciemnoczekoladowych. Akcentu oka dodadzą natomiast kolory lawendowe i koralowe. Natomiast makijaż wieczorowy w odcieniach czerni i mahoniu świetnie skomponuje się z naszym spojrzeniem.

Jakie cienie wybrać, kiedy wykonujemy makijaż dla brązowych oczu? Na co dzień dobrze będzie sięgnąć po złoto i pomarańcz. By uwydatnić spojrzenie, warto zastosować cienie zielone i niebieski. W mocniejszym makijażu koniecznie należy postawić na granat kontrastujący z brązową tęczówką oka.

Jak więc widać, istnieje wiele możliwości komponowania barw z tęczówkami oczu. Dla każdej przeznaczone są inne barwy, dzięki którym można rozjaśnić spojrzenie, a także poczuć się jak miss wieczoru. Trzeba jednak starać się zachować umiar w malowaniu powiek oraz kierować się wyżej przedstawionymi wskazówkami na temat barw na dzień oraz na wieczorowe wyjście. Dzienny makijaż oczu musi być delikatny i naturalny, ponieważ właśnie taki najbardziej odpowiada do szkoły, czy do pracy.

Powiązane wpisy

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *