kobieta nakładająca podkład na twarz

Baza, która stanowi podstawę każdego makijażu, to właśnie podkład pod makijaż. Dzięki niemu mimo zmęczenia i nieprzespanej nocy można wciąż świetnie wyglądać i doskonale przy okazji zamaskować wszelkie niedoskonałości cery. Kiedy jednak dokona się złego wyboru podkładu, wtedy nieprawdopodobnie uzyska się całkiem odwrotne efekty, a więc będzie się wyglądać na starszą i zmęczoną życiem. Jak tego uniknąć postawić na najlepsze rozwiązania dla naszego wizerunku i makijażu?

Rodzaje podkładów do twarzy, o których z pewnością słyszała każda z nas

Zapewne wiele z nas zastanawia się, jaki podkład kryjący byłby dla nas najlepszym wyborem. Najpierw należy zwrócić uwagę na skład produktu. Najważniejsze, by nie kierować się liczbą składników podanych na opakowaniu, a raczej ich naturalnością. Warto postawić tutaj na tlenek cynku czy na dwutlenek tytanu. Naprawdę nie trzeba wiele, by idealnie pokryć twarz i zamaskować pryszcz.

Kiedy zastanawiamy się, jaki jest dobry podkład do twarzy, trzeba także kierować się jego odcieniem. Warto w tym celu przejrzeć dostępną paletę odcieni i skonfrontować ją z własną urodą. Ważne, by mieć świadomość swojej karnacji. Jedne osoby mogą mieć ciepła lub chłodną cerę, ale również ciemniejszą bądź jaśniejszą. Ponadto nie powinno się wybranego odcienia sprawdzać na nadgarstku. To mało prawdopodobne, że wtedy kolor nie odetnie się na linii żuchwy, jeżeli tylko do tego miejsca poprowadzi się bazę.

Dobry podkład pod makijaż wcale nie musi wiązać się również z wysoką ceną za taki produkt. Wszystko oczywiście zależy od osobistych oczekiwań, ponieważ jedne panie będą szły w kierunku luksusu, natomiast inne postanowią zaufać produktom tańszym, ale równie skutecznym. Wiele do życzenia ma tutaj technika nakładania preparatu. Jeśli się jej nie posiądzie, wtedy nawet markowe kosmetyki nic nie pomogą.

Podsumowując: jaki jest dobry podkład matujący do twarzy? Taki, który zapobiegnie błyszczeniu się skóry już po kilkunastu minutach oraz przy okazji zakamufluje wszelkie niedoskonałości, które pojawiają się na naszych twarzach, czyli pryszcze, krostki, a nawet przebarwienia skórne i podkrążone oczy.

Inne typy podkładów do twarzy

Podkład pod makijaż wart uwagi to także podkład mineralny. Nie tylko kryje on nierówności na skórze, ale także jest odpowiedni dla cery z podrażnieniami. Wszystkie dzięki sporej zawartości tlenku cynku, który działa łagodząco i kojąco. Kolejnym atutem oprócz wspomnianego już wyżej składnika jest także dwutlenek tytanu Razem obie substancje działają jak naturalna bariera przed szkodliwym promieniowaniem UV, dlatego skóra nie jest narażona na pojawienie się dodatkowych podrażnień słonecznych. Wiele pań zastanawia jednak taki podkład mineralny do twarzy. Jaki wybrać, by uzyskać optymalne efekty? Przede wszystkim trzeba kierować się tym, czy w jego składzie nie ma chlorku bizmutylu. Jest on bowiem prawdopodobną przyczyną zaostrzenia trądziku.

Kiedy tylko zakupi się odpowiedni kosmetyk, będzie można już bez problemu wykonać swój wymarzony makijaż krok po kroku. Podkład doda twarzy blasku i zdecydowanie odmłodzi ją. Już nie pojawi się pytanie o podkład, jaki wybrać, ponieważ będzie się korzystać ze sprawdzonego i idealnie do siebie dopasowanego kosmetyku.

Powiązane wpisy

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *