kobieta z perfekcyjnym makijażem

Czy to makijaż na dzień, czy może na wieczór, a może chodzi tutaj o jakąś zdecydowanie ważniejszą okoliczność, przykładowo ślub? Bez względu na okazję, zawsze każda z nas pragnie wyglądać perfekcyjnie i nie chce co kilka minut wracać do toalety, by poprawić makijaż przed lustrem. Nie ma nic gorszego, jak właśnie ta ciągła niepewność, że za chwilę szminka odbije się na szklance, a na ustach nic nie pozostanie, bądź kredka rozmaże się i stworzy nieefektywny obraz „zmory”. Zatem jak zrobić makijaż, by czuć się wyjątkowo i niepowtarzalnie?

Wybór kosmetyków do makijażu

Przede wszystkim nie powinno stawiać się na kosmetyki, które raczej stanowią produkty z najniższej półki. Dlaczego? Ponieważ najczęściej nie wykorzystuje się do ich produkcji składników wysokiej jakości, które stanowią o gwarancji udanego i trwałego makijażu. Kosmetyki do makijażu muszą przede wszystkim dobrze kryć wszelkie niedoskonałości, rozświetlać cerę, ale nie powodować jej błyszczenia już po kilku minutach.

Jak zrobić makijaż krok po kroku?

Jeżeli stoimy przed dylematem i mamy wiele wątpliwości w temacie, jak zrobić dobry makijaż, powinnyśmy najpierw zaczerpnąć rady profesjonalnej kosmetyczki bądź posłużyć się materiałami do e-learningu, czyli kursami w formie video, które można znaleźć bezpłatnie na wielu serwisach internetowych. Ważne, aby podczas nakładania makijażu każdą czynność wykonywać starannie i posługiwać się pędzelkami. Wtedy uzyska się efekt zmatowienia w połączeniu z satyną, dzięki czemu podkład na twarzy wygląda naturalnie i bez smug.

Jeżeli wciąż myśli się o tym, jak zrobić idealny makijaż, należy na już nałożony podkład zacząć aplikować cienie do powiek. Gdy pragniemy nieco zaszaleć, możemy wykorzystać dwa różne kolory i połączyć je ze sobą, a następnie delikatnie rozmazać pędzelkiem. To pozwoli nam uzyskać naturalny efekt przejścia. Kolejny krok to kredka do oczu. Mając problemy przy jej aplikacji na górnej powłoce, łatwiej będzie wzdłuż linii rzęs wykonać delikatne kropeczki, a następnie pędzelkiem lekko je rozmazać. Później pozostaje już tylko wytuszowanie rzęs. O ile górne rzęsy powinny by mocno podkreślone, ponieważ w ten sposób nadają głębię spojrzeniu, tak w przypadku dolnych wystarczy ich nieznaczne zaznaczenie.

A co z ustami? Czasem wystarczy delikatny błyszczyk, a przy ważniejszych wyjściach wieczorowych warto podkreślić je konturówką oraz dobraną do niej kolorystycznie szminką. Po zaaplikowaniu szminki należy delikatnie musnąć ustami chusteczkę higieniczną, by pozbyć się nadmiaru kosmetyku.

Dodatkowe wskazówki makijażowe

Jeżeli jest się po ciężkiej noc, a rano wychodzi się do pracy, nie tylko ze względu na charakter wyjścia, ale także często podkrążonych oczu, nie powinno wykonywać się kreski kredką pod oczami. Może to tylko zmniejszyć nasze spojrzenie i spowodować podkreślenie cieni oraz opuchniętych powiek dolnych. Zatem jak zrobić perfekcyjny makijaż oczu? Lepiej postawić na delikatny cień i na górnej powiece, a na dolnej rozprowadzić fluid rozjaśniający. Nie będziemy dzięki temu wyglądać na zmęczone.

Pojawia się więc jednak znacznie więcej wątpliwości w kwestii tego, jak uzyskać świetny makijaż. Jak zrobić np. prostą linię na górnej powiece? Wszystko to jest jednak kwestią wprawy i ćwiczeń. A jak zrobić trwały makijaż? Prócz wysokiej jakości kosmetyków przyda się tu także spray do makijażu. Wystarczy rozpylić go w kierunku twarzy z odległości ok. 20 cm i zamknąć przy tym oczy, by makijaż nie rozmazywał się.

Powiązane wpisy

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *