kremy bb do cery trądzikowej

W świecie kosmetyków nie brakuje innowacyjnych rozwiązań, które szturmem opanowują sklepy oraz na dobre wkraczają do naszego codziennego makijażu. Wśród najpopularniejszych i jednych z0620 najchętniej stosowanych kosmetyków jest krem BB – zanim jednak dowiemy się, jaki jest najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze, warto dowiedzieć się, jaka jest jego geneza oraz do czego tak w zasadzie służy.

Krem BB – co to właściwie za kosmetyk?

Warto wiedzieć, z czym mamy do czynienia, zanim zaczniemy próbować na sobie. Jeśli chodzi o krem BB i co to dokładnie jest, trzeba się cofnąć do Niemiec oraz czasów poszukiwania wielozadaniowego, uniwersalnego kosmetyku, który jednocześnie będzie pełnił rolę kremu nawilżającego oraz lekkiego podkładu, maskującego na przykład blizny powstające po operacjach. To było początkiem stworzenia nieco lżejszej wersji obecnie dostępnych podkładów – krem BB jednocześnie nawilża oraz jest odpowiedzialny za wyrównywanie kolorytu skóry. W Korei  krem BB został dodatkowo udoskonalony i dzisiaj jest jednym z najchętniej wykorzystywanych kosmetyków.

Czy da się wykorzystać krem BB do cery trądzikowej?

Najważniejszą cechą oraz najważniejszym zadaniem, jakie stoi przed kremem BB jest nawilżanie, ochrona skóry, ale również korygowanie czy poprawianie kolorytu. Trzeba pamiętać, że krem ten nie będzie jednak krył niedoskonałości tak jak podkład. Na szczęście działa również przeciwstarzeniowo, dlatego coraz więcej kobiet tak chętnie po niego sięga. Co do samego podkładu – ten używany w nadmiarze może powodować efekt maski, a skóra pod nim może być nawet lekko przesuszona i będzie wymagać dodatkowego nawilżenia. Krem BB do cery trądzikowej sprawdzi się znakomicie, ponieważ jednocześnie nawilża i chroni, maskuje, ale nie tworzy maski, takiej, jaka w przypadku zastosowania podkładu wygląda mało estetycznie.

Krem BB – jaki wybrać, żeby był najlepszy?

W sklepach nie brakuje dzisiaj tego typu kosmetyków. Trzeba jednak sprawdzać składy i zwracać na nie szczególną uwagę. W wielu znajdują się substancje aktywne, które odpowiadają za nawilżanie, działanie przeciwzmarszczkowe oraz antyoksydacyjne, a wiec te, na których najbardziej nam zależy. Warto wybierać ze sklepowych półek te, które w składzie posiadają jak najwięcej tych właśnie czynnych substancji oraz wyciągów z roślin czy dobroczynnych olejków i ekstraktów roślinnych. Trzeba bardzo uważać na produkty, z jakich tworzone są kompozycje pod taki krem – nie wszystko złoto, co się świeci, nie każdy BB krem faktycznie posiada składniki nawilżające. Najczęściej powtarzającym się składnikiem jest gliceryna, ale również witamina E oraz C i nieco ekstraktów roślinnych.

Krem BB – co to znaczy odpowiedzialna pielęgnacja?

Nasza skóra potrzebuje właściwej, troskliwej opieki, jaką mogą jej zapewnić jedynie odpowiedniej jakości specyfiki, takie, w których na wszystkie produkty składowe najwięcej czy w przeważającej części są składniki aktywne, faktycznie dające rezultaty. Jedynie w ich przypadku można liczyć na widoczny efekt przeciwdziałający starzeniu się czy pełniący funkcje doskonałego nawilżenia.

Powiązane wpisy

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *