maseczki na pryszcze

W obecnych czasach problem trądziku dotyka nie tylko młodzież, ale również dorosłe osoby, skutecznie uniemożliwiając normalne funkcjonowanie – zwykle przyjęło się przecież, że takie problemy dotykają nastolatków w okresie dojrzewania. Jeśli więc liczyłeś na to, że z wiekiem zwyczajnie wyrośniesz z problemu, możesz się sporo przeliczyć. Na szczęście istnieją maseczki na twarz trądzikową, a część z nich bez problemu wykonasz samodzielnie w domowym zaciszu.

Maseczki na pryszcze – jak przygotować je samodzielnie?

Niepotrzebne są wcale żadne specjalne artykuły czy składniki, aby wykonać niedrogą i skuteczną maseczkę, nawet do skóry ze sporymi problemami. Przyczyn problemów z trądzikiem należy szukać przede wszystkim w gospodarce hormonalnej, która w dzisiejszych czasach ma spore problemy ze sprawnym funkcjonowaniem. Sebum, które zatyka pory i powoduje problemy, na szczęście można pokonać, wykonując na przykład antybakteryjną maseczkę na pryszcze.

Kosmetyki do twarzy – najlepsze masz w swoim domu

Naturalne składniki, jakich codziennie używasz w swojej kuchni, możesz również przeznaczyć na własnoręczne wyprodukowanie niezbędnych kosmetyków. Dla poprawy kondycji cery najlepiej nadadzą się maseczki antybakteryjne, wykonane z płatków owsianych. Jeśli zmieszasz je z wodą oraz z miodem, tworząc gęsta papkę i nałożysz ja na dwadzieścia minut, płatki sprawią, że pozbędziesz się nadmiernej ilości tłuszczy z twarzy, miód będzie natomiast działał kojąco oraz leczniczo i antybiotycznie, naprawiając szkody powstałe w twojej cerze.

Kosmetyki do twarzy na podrażnienia

Skóra twarzy trądzikowej bardzo często bywa również podrażniona, na szczęście i na to można znaleźć domowe, niedrogie sposoby. Maseczki na pryszcze można wykonać również ze startego jabłka, do którego dodasz miód. Papkę należy trzymać na skórze twarzy przez kwadrans – przez ten czas owoce, w których zawarta jest pektyna oraz witaminy będzie wygładzać oraz relaksować skórę, a miód, mający działanie antybakteryjne, będzie skutecznie łagodzić wszystkie powstałe podrażnienia.

Maseczki na twarz trądzikową z czosnkiem

Również ów aromatyczny dodatek do wielu potraw można wykorzystać jako świetny sposób na walkę z niedoskonałościami. Wystarczy zetrzeć osiem średniej wielkości ząbków i nałożyć na skórę twarzy na kwadrans. Po tym czasie buzie należy zmyć ciepłą wodą oraz przetrzeć wacikiem zamoczonym w occie. To ważne, ponieważ antybakteryjnie działający czosnek oczyści skórę, a ocet spowoduje zbalansowanie poziomu pH naszej skóry.

Długotrwałe oczyszczanie – maseczki na twarz trądzikową zamiast wizyty u dermatologa?

Zanim udasz się ze swoim problemem do specjalisty, najlepiej spróbuj wykorzystać naturalne składniki oraz naturalne metody, a dopiero jeśli nie poskutkują, udaj się po preparaty doustne. Jedna z najpopularniejszych i cieszących się ogromnym zaufaniem maseczek jest maseczka na twarz trądzikową wykonana z sody oczyszczonej. Maź wykonaną z połączenia sody i wody trzeba wcierać w skórę twarzy – koniecznie w uprzednio dokładnie oczyszczoną z brudu, kurzu i sebum. Po dwudziestu minutach maseczkę należy zmyć ciepłą wodą. Na efekt musisz poczekać jakiś czas stosując maseczkę średnio trzy razy w tygodniu.

Powiązane wpisy

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *