kobieta

Ludzkie ciało jest bardzo nieprzewidywalne. W całym organizmie zachodzi tak wiele procesów, że o ich skutkami często nawet nie mamy pojęcia. Właśnie od wszelakich czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych zależy również stan i kondycja naszej skóry. Czy jest ona bardzo sucha. Podrażniona, a może właśnie pojawił się na niej cellulit? Pytań tego rodzaju można zadawać sobie w nieskończoność. W zależności od rodzaju swojej skóry i problemów, które ją trapią, należy wybrać odpowiedni balsam do ciała.

Czego używać pod prysznicem?

Kiedy korzysta się z prysznica, tylko pozornie nawilża się swoje ciało wodą. Tak naprawdę prowadzi się do tego, że dodatkowo przesusza się skórę. Wtedy już dokuczające nam objawy mogą dodatkowo podrażnić skórę i sprawić, że stanie się szorstka w dotyku, a naskórek zacznie szybko złuszczać się. Wtedy najlepiej zastosować nawilżający balsam pod prysznic. Istnieje kilka rodzajów tego preparatu. Oczywiście najlepiej korzystać z tych, które opierają swoją recepturę na naturalnych składnikach. Wtedy ma się pewność, że sztuczne substancje nie wpłyną drażniąco na już podrażnioną skórę. Balsamy tego typu coraz częściej nie wymagają stosowania dodatkowych kremów już po kąpieli. Ich formuła jest w taki sposób opracowana, by już w czasie prysznicu tworzyć barierę ochronną, która zabezpieczy skórę przez przesuszaniem.

Co stosować podczas opalania?

Kiedy spędza się długie godziny na piaszczystych plażach i korzysta z letniego urlopu, często zapomina się o tym, że nasza skóra może być narażona na dodatkowe uszkodzenia z powodu wiatru oraz silnych promieni słonecznych. Jeżeli nie zachowuje się umiaru, może nawet dojść do słonecznych oparzeń skóry, a nawet do udaru cieplnego. Niemniej jednak skóra zostaje podrażniona, wręcz poparzona, może także pokryć się pęcherzami. By do tego nie dopuścić, należy zawsze mieć przy sobie odpowiedni balsam do ciała z filtrem. Kiedy zakończy się opalanie, warto skorzystać z pomocy, jaką niesie ze sobą balsam po opalaniu. Takie specyfiki również istnieją i cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ łagodzą ewentualnie już powstałe lekkie podrażnienia lub przesuszenie skóry. Jak widać, pielęgnacja ciała wcale nie jest prostym zadaniem. Trzeba nieźle się nakombinować, by przywrócić swojej skórze gładkość i zapewnić jej zdrowie.

Inne rodzaje balsamów

Wybór nie ogranicza się tylko do wyżej wspomnianych balsamów. Na co dzień z pewnością przyda się balsam z mocznikiem, który ze względu na jego zawartość tworzy pewnego rodzaju barierę ochronną przed wyparowywaniem wody z organizmu, a więc również ze skóry. Utrzymuje się więc prawidłową równowagę wilgoci skóry a przy okazji chroni się ją przed bakteriami i stanami zapalnymi. Właśnie z powodu braku mocznika w skórze skóra robi się szorstka. Kiedy składnik ten maleje diametralnie, może to doprowadzić nawet do powstania łuszczycy.

A jaki balsam do ciała najlepiej uskuteczni walkę z cellulitem? Szczególnie dobrze sprawdzi się ten z dużą zawartością kofeiny. Dzięki niej skóra aktywizuje się do dodatkowego wysiłku, nie rozleniwia się, a nawet poprawia się jej jędrność, dzięki czemu balsam antycellulitowy z zawartością tego składnika pomaga skutecznie poprawić wygląd skóry.

Jak wybrać balsam do ciała? Najlepiej kierować się tym, w jakim miejscu pojawiają się problemy i jaki jest ich typ. Kiedy zadajemy sobie pytanie, jaki balsam do ciała będzie najodpowiedniejszy oznacza to, że jeszcze nie do końca mamy postawioną diagnozę stanu skóry i świadomość braków, które przyczyniają się do szorstkości, przesuszenia, czy cellulitu.

Powiązane wpisy

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *