pielegnacja-ciala-jak-nalezy-o-nie-dbac

Ciąża to dla wielu kobiet wspaniały czas, czas oczekiwania na dziecko. Jednak trzeba się tutaj liczyć także z tym, że jest to czas, w którym dochodzi do gwałtownych zmian w organizmie kobiety, a co się z tym wiąże, te zmiany dość często pozostawiają po sobie ślad na wiele lat. Jednym z takich śladów z pewnością są rozstępy. Wiele się mówi o konieczności używania odpowiednich kremów, a także o potrzebie odpowiednich ćwiczeń, jednak prawda jest taka, że duży wpływ na ich pojawienie się, będą też miały geny. Co więc robić, aby nie powstały i co robić, jeśli jednak ozdobią one brzuch kobiety w ciąży?

Krem na rozstępy – jak dbać o ciało w czasie ciąży?

Każda kobieta chce jak najlepiej wyglądać w czasie ciąży, dlatego dokłada wszelkich starań, aby dbać w odpowiedni sposób o swoje ciało. Dlatego właśnie tak często kupowany jest krem na rozstępy, który ma zapobiegać ich pojawieniu się. Oczywiście jeśli ma on pomóc, to przede wszystkim powinien być używany jak najprędzej, jeszcze zanim zaczną się pojawiać jakiekolwiek zmiany na ciele, a dodatkowo krem na rozstępy powinien być także używany regularnie. Takich kremów jest wiele, dlatego warto poczytać o nich opinie, popytać koleżanki, które już wcześniej były w ciąży, z jakich preparatów one korzystały.

Rozstępy po ciąży – jak się ich pozbyć?

W razie potrzeby można także zapytać swojego lekarza prowadzącego, co proponuje na rozstępy w ciąży, ponieważ może się okazać, że będzie on posiadał tutaj ogromną wiedzę, choć mogłoby się wydawać, że to temat nie do końca powiązany z jego działaniami. Jeżeli na naszym ciele już pojawiły się takie rozstępy, to dalej warto smarować je kremem, tak aby się nie pogłębiały i żeby nie były widoczne. Co więcej, po ciąży także powinniśmy stosować odpowiednie preparaty, jednak tak dopasowane, aby były przygotowane specjalnie z myślą o mamie karmiącej piersią, jeśli wybrałyśmy naturalne metody karmienia. Oczywiście rozstępy po ciąży się trochę zmienią, zmieni się ich barwa, może się okazać, że będą też mniej widoczne, jednak cały czas warto stosować odpowiednie kremy, tak aby wspomagać proces ich zanikania. Z pewnością zmniejszą się także i staną się mniej widoczne w momencie, gdy zaczniemy chudnąć i nasze ciało będzie wracało do poprzedniej sylwetki. Nie mniej, może się okazać, że mimo wszystko będą trochę widoczne, może już nie aż tak bardzo jak w czasie ciąży, ale na pewno trochę tak, dlatego właśnie tak ważne jest też to, aby je zaakceptować. Rzecz jasna można korzystać, a nawet trzeba jeśli czujemy taką potrzebę, ze wszelkich dostępnych sposobów, aby je zlikwidować, jednak nie warto z ich powodu wpędzać się w kompleksy. Jakby nie było, są one świadectwem tego, że pod naszym sercem rozwijało się nowe życie.
Jest wiele różnych preparatów na rozstępy, po które warto sięgać, aby przeciwdziałać ich pojawieniu się. Tak samo jak później możemy sięgać po takie, które mają nam pomóc w ich zlikwidowaniu. Jednak najważniejsze jest to, aby nie zdominowały one naszego życia i żeby nie przysłoniły nam tego, co jest najważniejsze. Dlatego smarujmy się kremami na rozstępy, ćwiczmy aby zgubić zbędne kilogramy, ale pamiętajmy też o tych najistotniejszych osobach w naszym życiu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *