kobiece ciało bez rozstępów

Nieestetyczny wygląd, do którego przyczyniają się rozstępy jest niestety często spotykany szczególnie u kobiet. Zazwyczaj pojawia się on na udach i pośladkach, ale również nie opuszcza młodych mam, które właśnie urodziły dziecko. Powrót do formy i przywrócenie sobie pięknej skóry może nastręczać wielu problemów. Jak właściwie wygląda wspomniana przypadłość? Najczęściej przyjmuje on formę poprzecznych pręg na skórze, które w zależności od stopnia zaawansowania mogą rozszerzać się i rozszerzać. Co na rozstępy okaże się najskuteczniejszym rozwiązaniem?

Skąd biorą się rozstępy?

Najczęściej powodem powstawania rozstępów na naszym ciele jest nagły wzrost masy ciała, kiedy to skóra nie nadąża za zwiększającą się tkanką tłuszczową. Wtedy bardzo często zaczynają się również poszukiwania środków na rozstępy. Jeszcze inną sytuacją, kiedy one się pojawiają, jest ciąża (jak usunąć rozstępy w i po ciąży?). U kobiet w tym czasie dochodzi do napięcia skóry w okolicy brzucha, a już po porodzie zazwyczaj pozostaje pewna nieestetyczna fałdka, której trzeba dużo czasu na wrócenie do równowagi. Jak usunąć rozstępy – to pytanie zadają sobie także osoby, u których doszło do gwałtownego spadku masy ciała. Może być jednak całkiem odwrotnie. Z powodu nadmiernego wysiłku fizycznego organizm jest zdecydowanie przeciążony, co skutkuje powstawaniem cellulitu. Nie można jednoznacznie powiedzieć, jaki sposób na rozstępy będzie dobry przy każdej z tych przypadłości. Najlepiej omówić te kwestie ze specjalistą.

Czym można zmniejszyć nieestetycznie prezentującą się skórę? Olejki, kremy i maści na rozstępy

Na pewno warto skusić się na preparaty dostępne w drogeriach, czyli naturalne kosmetyki, które pomogą w walce z rozstępami. Takie środki muszą także mieć zaznaczone na opakowaniu, że zostały odpowiednio przebadany, nie powodują reakcji alergicznych i żadnych podrażnień. Istnieje jednak kilka różnic pomiędzy poszczególnymi preparatami. Przede wszystkim jest to ich konsystencja.

Można spotkać m.in. maść na rozstępy. Maści te często są wyposażone w witaminy z grupy A oraz E. Co więcej,  skład niektórych z nich może opierać się także na nienasyconych kwasach tłuszczowych oraz ekstraktach pochodzenia roślinnego, które dodatkowo wzmocnią walkę z rozstępami. Trzeba mieć a uwadze, że maści zazwyczaj mają dosyć ciężką konsystencję, dlatego może pojawić się problem z ich rozsmarowaniem. Nie wchłaniają się one zbyt szybko i często pozostawiają na skórze tłusty film. Jeśli ktoś nie przepada za takim efektem, może skorzystać z innych alternatyw.

Zawsze można zastosować krem na rozstępy. Jego konsystencja jest już bardziej mleczna, dlatego szybciej się wchłania i łatwo aplikuje na skórę. Dobrze jest wybierać kremy bezzapachowe, ponieważ wtedy ma się większą pewność, że nie dodano do nich sztucznych substancji zapachowych.

Jeszcze inną konsystencję prezentuje olejek na rozstępy. Niektóre z nich wyróżnia również fakt, że oprócz eliminowania rozstępów, mają działanie wyszczuplające, a nawet pobudzają krążenie krwi w tym miejscu, dzięki czemu skóra odżywa i małymi krokami zwiększa swoją elastyczność. Takie olejki wspomagają także w naturalny sposób usuwanie toksyn z organizmu. Jak widać, zalet takich rozwiązań jest wiele. Wystarczy zdecydować się a wybrany produkt i spróbować jego niesamowitej mocy na swoich rozstępach.

Powiązane wpisy

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *