kobieta pijąca wodę

Czy któraś z nas miała kiedykolwiek tak, że stosowała często i regularnie kremy nawilżające do ciała, a mimo to wciąż nie widziała żadnych skutków takiego działania? Skóra mimo to pozostawała szorstka, często pokryta drobnymi, lecz wyczuwalnymi w dotyku krostkami, a do tego pojawiały się na niej białe ślady w postaci złuszczającego się naskórka. Widok ten na pewno większości kobiet pojawia się przed oczami. Być może wiele z nich wciąż boryka się z problemem, jakim jest nawilżenie skóry?

Jak poradzić sobie z suchą skórą?

Oczywiście można wciąż upierać się, że tylko i wyłącznie kremy będą najlepszą metodą uzyskania optymalnego nawilżenia i miękkiej w dotyku skóry. Jeśli jednak ma się inne zdanie w tym temacie, warto zastosować pewne połączenie. Na myśli przez to należy mieć domowe sposoby na nawilżenie skóry oraz nawilżenie skóry od środka. Wtedy efekty przyjdą znacznie szybciej i będą wyraźnie widoczne i odczuwalne.

Domowe sposoby – czym nawilżyć skórę?

Jedną z ciekawszych opcji stanowi tutaj skorzystanie z olejków naturalnych, które mogą posłużyć przy codziennym wieczornym masażu. Może to być oczywiście oliwa z oliwek, ale warto w tej kwestii eksperymentować. Nawilżenie skóry uzyska się również dzięki olejkowi z pestek winogron lub olejkowi z migdałów. Jeśli natomiast skórze jest potrzebna natychmiastowa i intensywna regeneracja, warto sięgnąć po olejek z awokado lub po olejek rycynowy.

Gdy wciąż stawia się sobie to pytanie, jak dbać o nawilżenie skóry, warto wtedy postawić również na ciekawą mieszankę, która ma ekstra działanie nawilżające. Mowa tutaj o stworzeniu w swoim domowym zaciszu maseczki z wody różanej i soku z limonki, oliwy z oliwek i soku pomarańczowego. Można także dodać do tych składników jedno żółtko. Wszystko zależy od tego, czy pragnie się pozostawić nawilżający film na ciele, czy może chce się ten przepis wykorzystać na maseczkę. Zaprezentowane sposoby to najlepsze metody na naturalne nawilżenie skóry.

Czy skórę można odżywiać od środka?

Oczywiście! Rynek oferuje w tym celu wiele suplementów diety oraz witamin. Nawilżenie skóry od wewnątrz nie powinno zatem w dzisiejszych czasach nikogo dziwić. Niektórzy twierdzą, że  najlepiej jest sięgnąć po tabletki na nawilżenie skóry, ale opinie na ten temat są podzielone. Kiedy zaczyna się nawilżenie skóry, tabletki oczywiście mogą okazać się pomocne, ale ich dobór nie powinien wiązać się z działaniem na własną rękę, bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo do końca, jakich składników w danej chwili może nam brakować. Lepiej będzie najpierw zastanowić się, czy może dieta nie jest czynnikiem powodującym powstawanie suchej i szorstkiej skóry. Gdy do tego rozpocznie się odpowiednie nawadnianie swojego organizmu, czyli przyjmowanie dużej ilości płynów (mowa tutaj przede wszystkim o wodzie mineralnej) w ciągu dnia, ale małymi łyczkami, a do tego dołączy się wspomniane wyżej olejki naturalne, efekty będą gwarantowane. Grunt, by porządnie zastanowić się nad ewentualnymi przyczynami swoich wcześniejszych niepowodzeń i nie powielać metod, które przecież okazały się nieskuteczne.

Powiązane wpisy

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *