kobieta z długimi włosami

Coraz więcej osób docenia olejowanie włosów i traktuje ten zabieg jako jeden z najlepszych, z których kiedykolwiek skorzystali. Olejowanie nie tylko wzmacnia włosy, ale także przyczynia się do zredukowania ilości włosów wypadających, czy łamliwych, ale również mocno przesuszonych. Jeżeli naszym problemem są natomiast rozdwojone końcówki, właśnie taka kuracja będzie miała na nasze włosy zbawienny wpływ. Co ważne, olejki nie są wcale takie drogie, a w porównaniu z kwotami wydawanymi na zabiegi w salonach fryzjerskich, można sobie pozwolić na taki domowy luksus.

Olejowanie włosów – Olejki warte uwagi: kokosowy, rycynowy, lniany, czy oliwa z oliwek?

Jak się okazuje, niezwykłe efekty można uzyskać, kiedy przeprowadzi się olejowanie włosów olejem kokosowym. Właśnie dlatego ten olejek zyskał najwięcej na popularności. Przede wszystkim pomaga on doskonale odżywić włosy suche, a także przyspiesza regenerację zniszczonych i rozdwojonych końcówek. Jak zastosować olej kokosowy? Należy nałożyć go pędzelkiem na całej długości włosów, uwzględniając przy tym zwłaszcza końcówki. Po około 20 minutach trzeba po prostu umyć włosy stosowanym przez siebie szamponem.

Jeszcze innym sposobem jest olejowanie włosów oliwą z oliwek. Jak więc widać, sposoby naturalne rządzą. Co więcej, taką oliwę praktycznie każdy ma pod ręką.

Można także wspomnieć tutaj o metodzie, którą jest olejowanie włosów olejem lnianym. Dlaczego jest on taki dobry? Ponieważ tłoczy się go na zimno, dzięki czemu wszystkie cenne wartości odżywcze w nim zawarte pozostają w tej niewielkiej buteleczce, w której jest ów olej, a później są one wchłaniane przez nasze włosy.

Niektóre panie stawiają jednak na olejowanie włosów olejkiem rycynowym. Olejek ten ma bardzo wiele zastosowań, ale bardzo cenią go sobie zwolenniczki pięknych włosów. Olej rycynowy ma wysokie właściwości nawilżające. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe nie tylko odżywiają włosy, ale również ich cebulki. Wykazuje zatem duże działanie regenerujące i wygładzające puszące się włosy.

Pozostaje jeszcze dodać kilka słów odnośnie efektów, które daje olejowanie włosów olejkiem arganowym. Jest to prawdziwy eliksir dla włosów, który nie tylko je upiększa, ale i wykazuje działanie prozdrowotne. Zawarte w nim sterole nie tylko regenerują uszkodzenia włosów, ale także chronią je przed oddziaływanie szkodliwych warunków atmosferycznych.

Dodatkowe wskazówki przy olejowaniu włosów

Pierwsza z nich dotyczy tematu, czy olejowanie włosów na noc jest dobrym pomysłem? Oczywiście! Włosy zostaną odbudowane i odżywione, jednak trzeba znać odpowiednie techniki olejowania, by nie dopuścić do nałożenia nadmiaru olejku i nie doprowadzić do przetłuszczenia włosów i skóry głowy.

Czy natomiast można przeprowadzać olejowanie włosów kręconych albo olejowanie włosów blond? Biorąc pod uwagę, że mają one naturalne skłonności do przesuszania i łamliwości, zdecydowanie tak. Dzięki temu przestaną się puszyć i uzyska się mocniejszy skręt loków. Wtedy z pewnością pomoże im znacznie olejowanie włosów. Jaki olej w tym celu wykorzystać? To już zależy od osobistych predyspozycji, a także od tolerancji zapachów, które często są bardzo intensywne. A kolor włosów? To również nie ma większego wpływu na efekt olejowania.

Czy jest możliwe olejowanie włosów na mokro? Jest to nawet jeszcze lepsza metoda, ponieważ dzięki niej można uzyskać pewność, że olejki rozprowadzą się równomiernie i pokryją wszystkie włosy.

A jak wygląda sprawa w kwestii zabiegu, którym jest olejowanie włosów przetłuszczających się? W przypadku takich włosów również warto sięgnąć po olejki. Można zastosować olejek z drzewa herbacianego, czy olejek jojoba.

Powiązane wpisy

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *