balsam ujędrniający

Odpowiednie nawilżanie skóry ciała jest absolutną podstawą do pięknego, zdrowego i oczywiście młodego wyglądu przez jak najdłuższy czas. Regularnie uprawiany sport czy odpowiednia dieta również mają wpływ, i to niebagatelny, na nasz wygląd, jednak zawsze kropką nad i okazuje się być właśnie odpowiednie nawilżenie – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Trzeba też pamiętać, że im bardziej naturalnych składników i kosmetyków do pielęgnacji używamy, tym lepsze efekty możemy osiągnąć. Jeśli chodzi zaś o jędrne ciało, samodzielnie przygotowany balsam ujędrniający będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem.

Przepis na balsam ujędrniający – czy istnieje kosmetyk idealny?

Jeśli tak, na pewno nie jest nim żaden z kupnych, sztucznych artykułów, nawet ten o 100%-owym naturalnym składzie. Dlaczego tak się dzieje? Większa część kosmetyków produkowana jest na bazie wody, znacznie skracając czas przydatności takich kosmetyków, które muszą przetrwać nie tylko drogę od producenta do dystrybutora, ale również na sam moment zakupienia ich przez ciebie. W wodzie znajdującej się w takim kosmetyku po zbyt długim leżakowaniu mogą namnażać się bakterie, dlatego, aby wytrwał jak najdłużej, taki balsam ujędrniający musi zawierać konserwanty.

Nawet w naturalnych kosmetykach są parabeny i inne szkodliwe substancje

Wszystkie składniki, z jakich przygotowywane są balsamy czy inne kosmetyki, muszą być w jakiś sposób przetworzone, aby przetrzymały odpowiednią ilość czasu na sklepowej półce. Dlatego tak ważne jest, aby jędrne ciało mieć samodzielnie, przy wykorzystaniu dostępnych produktów oraz faktycznie naturalnych składników. Dzięki temu możesz mieć pewność, że twój znakomity wygląd będzie twoją i niczyją więcej zasługą.

Przepis na balsam na jędrne ciało

Samodzielne przygotowanie  domowej roboty balsamu ujędrniającego nie jest żadnym wielkim wyczynem – możemy go porównać mniej więcej do ugotowania świeżego obiadu. To jednak znakomita rzecz, jaką możesz zrobić dla swojego ciała oraz zdrowia, które nie będzie musiało pochłaniać konserwantów czy szkodliwych składników. Zanim weźmiesz się do pracy, przygotuj sobie wagę kuchenną, mikser, garnek oraz szpatułkę i upewnij się koniecznie, czy wszystkie te elementy są dokładnie wyparzone.

Jakich składników będziesz potrzebować?

Naturalnie tworzony balsam ujędrniający nie potrzebuje żadnych szczególnych czy trudno dostępnych składników. Wedle najpopularniejszych przepisów wystarczy jedynie 59 mililitrów wody destylowanej, do tego 7 gramów wosku pszczelego, 59 mililitrów oliwy z oliwek oraz 7 kropli wybranego olejku eterycznego, na przykład miętowego, geranium, różanego czy cynamonowego – wybór należy do ciebie.

Przepis na balsam do ciała krok po kroku

W pierwszej kolejności do jednej miski włóż olej oraz wosk, poczekaj, aż się rozpuści w kąpieli wodnej. Pamiętaj, żeby nie dotykał za bardzo dna. Mieszając od czasu do czasu poczekaj, aż zawartość miseczki wystygnie. W drugim naczyniu zmieszaj wodę, witaminę E oraz olejek eteryczny, dalej miksując ze sobą powoli składniki, dolewając po trochu wody. Kiedy mieszanina będzie miała konsystencję majonezu znaczy to, że jest gotowa i można przełożyć ją do lodówki.

Powiązane wpisy

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *