sól z morza martwego, a szara cera

Nawet najlepsze kosmetyki niewiele nam pomogą, jeśli nasza cera będzie szara i zmęczona, pozbawiona blasku i szara. Szara cera jest jednym z najczęstszych powodów do zmartwienia kobiet,  a powoduje ją wiele czynników, takich jak stres, nieodpowiednia dieta, zbyt mała ilość snu, choroba. Trzeba mieć również na uwadze, że kondycja naszej skóry oraz jej blask zależy od wieku, w jakim jesteśmy. To jednak część elementów, które są odpowiedzialne za wygląd naszej cery – szara cera jest również efektem nieodpowiedniej pielęgnacji.

Szara cera – czy domowe sposoby są skuteczne?

Aby przywrócić naszej cerze utracony blask, konieczna jest zmiana trybu życia, ale również zmiana dotychczasowego sposobu pielęgnacji. Zwykle pierwsza przyczyną nieładnego odcienia cery jest martwy naskórek, którego zwykle nie masz czasu usuwać, a on gromadzi się na powierzchni buzi. Nowy naskórek pojawia się średnio co dwadzieścia osiem dni, jednak samo oczyszczanie, czyli złuszczanie jest zaburzone, a efektem tego jest właśnie szara cera.

Efekty nieprawidłowego złuszczania naskórka

Procesy zachodzące w naszym ciele, w tym również związane ze złuszczaniem się naskórka, są bardzo ważne. Kiedy dochodzi do zaburzeń w tym procesie, cera wygląda na zaniedbaną , chorą, jest pełna różnych zgrubień, a dodatkowo bardzo widoczne stają się cienie pod oczami. To efekt tego, że nowy naskórek nie ma możliwości przebicia się przez zalegający na naszej twarzy stary naskórek, przypominający nieco gipsową maskę. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych, dobrych sposobów, aby szara cera poszła w niepamięć.

Szara cera – domowe sposoby czy kupne specyfiki?

Podobno każdy sposób jest dobry, jeśli jest skuteczny. Jeśli chodzi o odpowiednia pielęgnację, złuszczanie martwego naskórka jest absolutną podstawą. Złuszczanie można robić za pomocą toników złuszczających, peelingu  lub maseczki złuszczającej. Sposobów jest na tyle, że każdy znajdzie bez problemu coś odpowiedniego dla siebie. W sklepowych, przygotowywanych tonikach można znaleźć zazwyczaj kwas glikolowy, salicylowy albo kwasy owocowe. Tonik powinien pozostać na skórze przez około jedną minutę, aby w tym czasie rozpuścił zalegający na twarzy martwy naskórek. Warto korzystać  z toniku przez tydzień raz dziennie, jeśli po zimie nie złuszczyłaś naskórka. Następnym krokiem będą odpowiednio skomponowane peelingi.

Czy sól z morza martwego pomoże?

Do złuszczania wykorzystywana jest na przykład sól z morza martwego, którą można zakupić bez najmniejszego problemu. Korzystanie z dostępnych, „surowych” produktów jest znakomitą alternatywą dla wszystkich gotowych specyfików, co do składu których  niekoniecznie masz pewność oraz gwarancję, że są w porządku. Trzeba również pamiętać,  że peeling działa znacznie szybciej, niż tonik ponieważ nie tylko usuwa zalegający, zrogowaciały, stary naskórek, ale także pobudza włókna kolagenowe do szybszej pracy, jak również elastyny, dzięki czemu cera wygląda świeżo znacznie szybciej. Nie wolno również zapomnieć o odpowiednim nawilżaniu oczyszczonej skóry.

Powiązane wpisy

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *